Skip to content
Wstęp:          Konfiguracja:          Typografia:          Moduły:
Start arrow Działania BRD arrow XII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
XII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator
31.05.2008.

W  dniu 31.05.2008 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyły się eliminacje wojewódzkie XII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny z następujących szkół:

1. Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy,
  2. Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu,
  3. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi,
  4. Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie,

Oprócz części teoretycznej obejmującej test z przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzian wiedzy z historii motoryzacji zawodnicy musieli także wykonać zadania praktyczne, tj. pokonać motorowerem przygotowany przez organizatorów tor przeszkód, wykazać się umiejętnością jazdy samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”  oraz praktyczną wiedzą z zakresu obsługi codziennej motoroweru i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom zdarzeń i wypadków drogowych.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów zdobytych przez uczestników turnieju okazało się, że najlepszą drużyną finału wojewódzkiego została reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych z Tucholi, II miejsce Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych z Karolewa, a trzecie Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem okazał się Radosław Puk z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.

Zwycięzcy i wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego  z Torunia, Bydgoszczy i Włocławka oraz okolicznościowe puchary. Drużyna, która zajęła I miejsce otrzymała puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 3 zostały uhonorowane pucharami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Najlepszy zawodnik w klasyfikacji indywidualnej został nagrodzony rowerem górskim.
Najlepsza drużyna reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim XII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie w dniach   6–8.06.2008 r. w miejscowości Biała Podlaska.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »