Wstęp:          Konfiguracja:          Typografia:          Moduły:
Start arrow Działania BRD arrow XXXI Ogólnopolski Turniej BRD
XXXI Ogólnopolski Turniej BRD Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator
17.05.2008.

W  dniu 17.05.2008 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn z gimnazjów.

6. Gimnazjum w Janowcu Wielkopolskim

Oprócz części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego zawodnicy musieli także wykonać zadania praktyczne, tj. pokonać rowerem przygotowany przez organizatorów tor przeszkód, wykazać się umiejętnością jazdy w miasteczku ruchu drogowego oraz praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom zdarzeń i wypadków drogowych.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów zdobytych przez uczestników turnieju okazało się, że najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych została reprezentacja szkoły podstawowej z Więsławic, II miejsce Szkoła Podstawowa  nr 11 z Włocławka, a trzecie Szkoła Podstawowa z Szabdy. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Warczakoski ze Szkoły Podstawowej  w Więsławicach
W kategorii gimnazjów zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum w GrabkowieII miejsce zajęło Gimnazjum z Wtelna, III miejsce Gimnazjum nr 1 z Brodnicy. Indywidualnie zwyciężył Dawid Grefkiewicz z Gimnazjum z Wtelna.

Zwycięzcy i uczestnicy Turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z Torunia, Bydgoszczy i Włocławka oraz okolicznościowe puchary. Drużyna, która zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, a w kategorii gimnazjów puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 3 zostały uhonorowane pucharami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Zawodnicy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji indywidualnej zostali nagrodzeni rowerami górskimi.

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach reprezentować będą nasze województwo w finale XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie w dniach 27.05.2008 r. – 30.05.2008 r. w miejscowości Biała.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »