Skip to content
Wstęp:          Konfiguracja:          Typografia:          Moduły:    
Start arrow Działania BRD arrow Konferencja metodyczna 'Społeczna misja nauczycieli jazdy', skierowana do instruktorów nauki jazdy
Konferencja metodyczna 'Społeczna misja nauczycieli jazdy', skierowana do instruktorów nauki jazdy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
26.01.2008.

 

   W dniu 26 stycznia 2008 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyła się konferencja metodyczna „Społeczna misja nauczycieli jazdy”, skierowana do instruktorów nauki jazdy i przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców. Konferencja była wspólnym przedsięwzięciem Sekretariatu Krajowej Rady BRD i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu.
Celem konferencji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli jazdy.

Tematyka konferencji:

1. Odpowiedzialność prawna nauczycieli jazdy.
2. Sylwetka psychologiczna nauczyciela jazdy.
3. Umiejętności dobrego kierowcy.
4. Potrzeby zawodowe instruktorów jazdy. 
5. Kształtowanie właściwych postaw kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.
6. Nadzór nad procesem szkolenia kierowców.
7. Statystyka zdawalności oraz omówienie przyczyn niepowodzeń egzaminacyjnych.

Partnerami przy organizacji konferencji byli: Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Wydawnictwo Grupa  IMAGE.

Do udziału w konferencji zaproszono: przedstawicieli Policji, przedstawicieli urzędów miejskich z Torunia i Grudziądza oraz przedstawicieli starostw sprawujących nadzór nad szkoleniem kierowców, przedstawicieli WORD z Bydgoszczy i Włocławka, przedstawicieli mediów m.in.  Nowości, Radio Gra, TVP, TVN.

Uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty udziału w konferencji wystawione przez organizatorów oraz materiały informacyjno-szkoleniowe.

W konferencji wzięło udział ponad 80 osób.

 
« poprzedni artykuł

Gościmy