OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Znajdujesz się w: Start arrow Działania BRD arrow XXXIX Ogólnopolski Turniej BRD - eliminacje okręgowe
XXXIX Ogólnopolski Turniej BRD - eliminacje okręgowe Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
16.05.2016.

   W dniu 14 maja 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów.

Oprócz części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, zawodnicy musieli także wykonać zadania praktyczne, tj. pokonać rowerowy tor przeszkód, wykazać się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.
Spośród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe najlepszymi okazali się w kolejności:
   1. Szkoła Podstawowa w Łasinie (Anna Pressing, Weronika Badalewska, Adrian Ochlak, Aleksander Basandowski)
   2. Szkoła Podstawowa w Złotorii (Nikola Fuerstenau, Jan Paciorkowski, Nikodem Dąbrowa-Januszewski, Zuzanna Januszka)
   3. Szkoła Podstawowa w Płużnicy (Maciej Kubasik, Natalia Wątroba, Michał Frączek, Agnieszka Makowska)
   4. Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące (Zuzanna Brzezińska, Damian Grzelak, Zuzanna Wiśniewska, Bartłomiej Betkier)
   5. Szkoła Podstawowa w Szabdzie (Karolina Grądek, Jakub Piecyk, Marta Kramer, Jakub Wojnowski)
   6. Szkoła Podstawowa nr 20 w Grudziądzu (Oliwier Drzymalski, Natalia Zodel, Oliwia Adamczyk, Jakub Wróblewski).

 
Spośród drużyn reprezentujących gimnazja najlepszymi okazali się w kolejności:
   1. Gimnazjum nr 1 w Brodnicy (Filip Nizgórski, Kacper Gmiński, Filip Bartnicki)
   2. Gimnazjum w Zieleniu (Radosław Dybka, Krzysztof Jabłoński, Dawid Gutowski)
   3. Gimnazjum nr 1 w Łasinie (Tymoteusz Witkowski, Tomasz Talpa, Aleksander Kruczkowski)
   4. Gimnazjum nr 2 w Chełmnie (Adam Kwiatkowski, Dawid Kwiatkowski, Jakub Gidaszewski)
   5. Gimnazjum w Zbójnie (Karol Budny, Kamil Baliński, Rafał Cipkowski)
   6. Gimnazjum nr 31 w Toruniu (Kacper Karol Kruszczyński, Patryk Rogala, Adrian Chojnacki)
   7. Gimnazjum nr 2 w Grudziądzu (Wiktor Skupiński, Nikodem Rozwadowski, Michał Dudziak)

Wyłoniono także zwycięzców indywidualnych. Okazali się nimi:
 Spośród zawodników ze szkół podstawowych:
    Aleksander Basandowski (SP w Łasinie)
 Spośród zawodników z gimnazjów:
    Kacper Gmiński (Gimnazjum nr 1 w Brodnicy)
Dwie najlepsze drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów będą reprezentowały nasz region w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu drogowego w Bydgoszczy.

Życzymy powodzenia!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »