Skip to content
Wstęp:          Konfiguracja:          Typografia:          Moduły:    
Start arrow Działania BRD arrow Impreza komunikacyjna pn. Bądźmy bezpieczni na drodze
Impreza komunikacyjna pn. Bądźmy bezpieczni na drodze Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
16.10.2009.

 

   W dniu 16 października br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu odbyła się impreza komunikacyjna pn. „Bądźmy bezpieczni na drodze”, na którą zaproszeni zostali Dyrektor oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Komunikacyjnej i BRD WORD w Toruniu. Podczas tego spotkania dzieci z klas 0 – III przygotowały program artystyczno – edukacyjny poświęcony bezpieczeństwu uczniów na drodze.

   Celem imprezy było przygotowanie dzieci z klas młodszych do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, poprzez praktyczne wdrażanie do rozumienia i przestrzegania podstawowych zasad, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz znakami i sygnałami drogowymi. W ramach imprezy podsumowano konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły” i wyróżniono szesnaście prac wykonanych przez uczniów.

   Każdy z uczestników imprezy otrzymał od gości z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu element odblaskowy i gadżety związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, natomiast uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym obdarowani zostali zestawem upominkowych gadżetów oraz zabawką pluszową „Miś Policjant”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy