Skip to content
Wstęp:          Konfiguracja:          Typografia:          Moduły:    
Start arrow Działania BRD arrow Statystyka wypadkowości i działania K-PWRBRD w I półroczu 2009 r.
Statystyka wypadkowości i działania K-PWRBRD w I półroczu 2009 r. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.08.2009.

 

   W sierpniu 2009 r. Sekretariat Rady przygotował i przekazał do Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego informację statystyczną dotyczącą wypadków drogowych za I półrocze 2009 r. i za analogiczny okres roku 2008, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz informację o najważniejszych działaniach podejmowanych przez Radę w I półroczu 2009 r.

   Należy podkreślić, że w zakresie liczby wypadków, zabitych  w wypadkach i rannych odnotowaliśmy w I półroczu 2009 r. poprawę, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2008. W wypadkach spadek o 17,3 %, w zabitych o 22,6 % i rannych o 20,5 %.

 

 

 

Województwo

 

Wypadki

 

Zabici

 

Ranni

 

I poł.

2009

 

 

I poł.

2008

 

 

Wzrost

spadek

[%]

 

I poł.

2009

 

 

I poł.

2008

 

 

Wzrost

spadek

[%]

 

I poł.

2009

 

 

I poł.

2008

 

 

Wzrost

spadek

[%]

 

kujawsko-pomorskie

 

 

745

 

901

 

-17,3

 

103

 

133

 

-22,6

 

883

 

1110

 

-20,5

 

 1. W I półroczu 2009 r. odbyło się jedno posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 15.05.2009 r., na którym w ramach działań konsultacyjno-koordynacyjno-doradczych omówiono m.in.:

    -  stan bezpieczeństwa ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego w 2008 r.,
    - udział województwa kujawsko-Pomorskiego w „Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011,
    - problem oddziaływania na bezpieczeństwo ruchu drogowego dynamicznych reklam diodowych lokalizowanych w sąsiedztwie pasa drogowego – na przykładzie miasta Bydgoszczy
    - przebieg eliminacji powiatowych i okręgowych XXXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.   
    Ponadto Rada zatwierdziła plany wydatków wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego funkcjonujących na terenie województwa na 2009 r. w części przeznaczonej na poprawę ruchu drogowego.

2. K-PWRBRD podjęła działania w kierunku opracowania Wojewódzkiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT KUJAWSKO-POMORSKI.     Zawarte zostało porozumienie między Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku a Fundacją Rozwój Uniwersytetu Technologiczno-    Przyrodniczego w sprawie opracowania I etapu Programu.

3. W maju br. została utworzona nowa strona internetowa Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod adresem                           www.k-pwrbrd.word.torun.pl.

4. Rada wydała opinie dot. projektów rozbudowy miasteczek ruchu drogowego z trzech gmin naszego województwa (Białe Błota, Koronowo, Solec Kujawski), które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez MSWiA pn. „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego”. Konkurs ten skierowany był do gmin i powiatów w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

5. Przy realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego Rada współpracuje głównie z Policją, Strażą Pożarną, wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego, WITD, Kuratorium Oświaty i  zarządami dróg, które to podmioty realizują działania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego wynikające z własnych programów. Informacja dotycząca tych działań ujmowana jest w corocznych sprawozdaniach o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie kujawsko-pomorskim, przekazywanych Przewodniczącemu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy