Skip to content
Wstęp:          Konfiguracja:          Typografia:          Moduły:    
Start arrow Posiedzenia arrow 1 / 2020
1 / 2020
Posiedzenie 1/2020 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
20.11.2020.

W dniu 6 listopada 2020 r. odbyło się w trybie wideokonferencji posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas spotkania omówiono m.in.:
1. stan bezpieczeństwa ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego za okres styczeń - wrzesień 2020 r.
2. Wojewódzki Program Realizacyjny na lata 2020-2021 do Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego „GAMBIT KUJAWSKO-POMORSKI”
3. lokalizację zdarzeń drogowych i nowe podejście do prowadzenia analiz i zbierania informacji o zdarzeniach na drogach
4. kontrolę Najwyższej Izby Kontroli pn. „Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w województwie kujawsko-pomorskim”
Głosowano również projekty uchwał w sprawie zatwierdzenia planów wydatków wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku na 2021 r., w części przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Ponadto Sekretarz Rady przedstawił informację w zakresie:
1. wsparcia Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w prowadzeniu działań informacyjno-promocyjnych dotyczących „korytarza życia” i „jazdy na suwak”,
2.organizacji 3-dniowych bezpłatnych szkoleń on-line przez Sekretariat Krajowej Rady BRD pt. „Stosowanie inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego”,
3. realizacji projektu Ministerstwa Infrastruktury i Sekretariatu Krajowej Rady BRD polegającego na przeprowadzeniu ogólnopolskich szkoleń dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego.
       
Prezentacje i uchwały dostępne są na stronie internetowej Rady www.k-pwrbrd.word.torun.pl

Czytaj całość
 

Gościmy